еМагазин

Tag : професор

Локално ТОП СТОРИИ

Директор на велешко училиште добил аудио снимка од наводен сексуален однос на професор со ученичка

Редакција
Порталот Прес24 објави дека директор на средно училиште во Велес, добил аудио снимка на социјалната мрежа „Фејсбук“ од непознат профил за наводен сексуален однос меѓу професор од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Четири месеци затвор за професорот што нападна ученик во струшко училиште

Редакција
Пресуда од четири месеци затвор за професорот, кој во декември минатата година со метален боксирач нападна ученик во струшкото средно училиште „Ибрахим Темо“, донесе денеска...
Македонија

Побарано укинување на притворот за професорот што нападна ученик во Струга

Редакција
Одбраната на професорот, кој во декември со метален боксирач нападна ученик во струшкото средно училиште „Ибрахим Темо“, на денешното судско рочиште побара укинување на мерката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство ќе го гони професорот од Струга, кој со железен боксирач удри ученик

Редакција
Струшкото Основно јавно обвинителство поднесе Обвинителен предлог против 57-годишен професор од Струга, за сторено кривично дело „насилство“ од член 386 став 1 во врска со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ученикот заврши на Хируршко: Професор со метален предмет претепал средношколец во Струга

Редакција
Професор со метален предмет денеска околу 13.30 часот повредил ученик во средното училиште „Ибраим Темо“ во Струга. Ученикот бил примен на Хируршкото одделение со повреда...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Проф. Трајковски: 10 дена беа доволни за да го видиме негативниот ефект на укинувањето на сите мерки за баровите, ноќните и диско клубовите

Редакција
Ви ја пренесуваме последната анализа на проф. Дејан Трајковски, кој редовно на Фејсбук ја анализира состојбата со Ковид-19 во Македонија. “02.11.2021. Не требаше долго да...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доколку во Македонија не се рашират новите соеви, не останува уште многу население за заразување, вели професор Трајковски

Редакција
Професорот на Технички факултет во Битола, Дејан Трајковски на неговиот Фејсбук-профил секојдневно прави анализи за трендот на заболени и починати од Ковид-19 во Македонија и светот....
Балкан

Српскиот професор за глума Мика Алексиќ, осомничен за силување, останува во притвор

Редакција
Српскиот професор за глума, Мика Алексиќ, кој е осомничен за силување и „недозволени сексуални дејствија“, останува во притвор. Судијата на претходна постапка на Вишиот суд...
Локално

Пријавил дека професор го допирал по телото во училница во скопско училиште

Редакција
На 02.02.2021 во 13,30 часот во СВР Скопје, В.Т. (19) Скопје пријавил дека околу 09.00 часот во училница во училиште во Скопје бил допиран по...
Балкан

Словенечката актерка Миа Скрбинац проговори за сексуално насилство од страна на професор по глума: „Ме чекаше пред тоалетот“

Редакција
Миа Скрбинац синоќа стана првата словенечка актерка што јавно проговори за нејзиното искуство со сексуалното вознемирување. Изјавата ја даде при нејзиното гостување на ТВ Словенија....