еМагазин

Tag : прошетка

Забава

(Видео) Зоолошката градина во живо од живеалиштето на валаби кенгурите

Редакција
Корона вирусот за жал не доволува групирање и опуштени прошетки поради што скопската Зоолошка градина е затворена за посети. Но, оттаму речиси секојдневно се вклучуваат...
ЖИВОТ

„Напред розово 2019 – чекори против ракот на дојка“: Прошетка за подигање на свеста за оваа болест

Редакција
Во Скопје денеска ќе се одржи единаесетата розова прошетка „Напред розово 2019 – чекори против ракот на дојка“, во организација на Здружението „БОРКА – за...
МАКЕДОНСКО

(Фото) Доживејте ја есента на најубав можен начин, со јавање на коњи низ Галичник

Редакција
Турите со коњ низ Галичник е нешто што треба да се доживее кој било период од годината, но посебна магија има во есен. Sherpa Horse...