еМагазин

Tag : работна

Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 1. јуни полесно до работна виза во Германија, што е сменето во постапката?

Редакција
Македонските граѓани од 1. јуни ќе можат полесно да дојдат до работна виза во Германија. Земјата ја зголеми квотата и направи измени во постапката. ПОВРЗАНИ...
Бизнис

Огромен интерес за работни визи во Германија, ќе има само за 4.750 граѓани

Редакција
Веб-страницата на која може да се аплицира за работна виза во Германија и важи за државјани од Западен Балкан за неколку часа имала над 50.000 прегледи, објави...
Македонија

Македонски државјани во Словенија на кои им истекла работната дозвола ќе можат да останат таму

Редакција
Македонската амбасада во Љубљана соопшти дека државјаните на земјава ќе можат легално да го продолжат својот престојот во Словенија, како една од мерките против ширењето...