еМагазин

Tag : раководство

Спорт

Ново раководство на АФМ предводено од Александра Војнеска Зикова

Редакција
Минатиот петок се одржа вонредното Собрание на Атлетската федерација на Македонија (АФМ), на кое се изгласа нов претседател и нов Извршен одбор. По изгласаната недоверба...
Македонија

СДСМ денеска избира ново партиско раководство

Никола Осило
Изборот на новото партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени се очекуваат денеска на седницата на Централниот одбор на владејачката СДСМ. Централниот одбор ќе заседава...
Македонија ТОП СТОРИИ

СДСМ во Охрид ќе одлучува за предвремени избори, „метлата“ и новото раководство на партијата

Редакција
На состанок на Централниот одбор во Охрид во недела, владејачката СДСМ ќе одлучува за најавената реконструкција на Владата и дали се уште се во игра...
Македонија

СДСМ: На прославата на ВМРО-ДПМНЕ не присуствуваше ниту еден претставник на дипломатскиот кор

Редакција
Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во...
Локално

Раководството на градинката „Буба Мара“ треба да го расветли случајот со дрското однесување на негувателка

Редакција
Министерството за труд и социјална политика го заврши вонредниот инспекциски надзор во градинката „Буба Мара“ во Ново Лисиче, направен вчера, по писмен допис на родител, соопштуваат...
Македонија

Кривична пријава од Левица за Левица

Редакција
Основачи и членови на Левица поднесоа кривична пријава против актуелното раководство на Левица. „Ја информираме јавноста дека група основачи на политичката партија Левица, зад кои...