еМагазин

Tag : рана

Локално

Малолетно девојче пронајдено со прострелна рана на главата

Редакција
На 27.01.2020 во 14.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено малолетно женско лице со повреда во главата...
Локално

Млад кавадарчанец добил убодна рана при прослава на Новогодишните празници

Редакција
На 02.01.2020 во 05.45 часот во Полициска станица Кавадраци било пријавено дека во Општа болница Кавадарци бил донесен Ѓ.Ј.(18) од Кавадарци, со убодна рана, информира...
Локално

Крвав напад во тетовско: Татко му нанел убодна рана на синот

Никола Осило
На 30.06.2019 околу 20.40 часот било пријавено дека во с.Желино, тетовско, при семејна расправија, Ф.Р.(56) од село Желино со остар предмет му нанел убодна рана...
Локално

Му нанел убодна рана во селски локал

Никола Осило
На 24.05.2019 околу 21.30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во с.Градец, општина Врапчиште, Б.Х.(25) од с.Градец физички го нападнал К.И.(24)...
Локално

По расправија со сопругот, сама си нанела убодна рана во стомак

Редакција
На 11.05.2019 година околу 17,30 часот во Единицата за известување и команда Скопје од  Ургентен центар Скопје пријавено е дека кај нив била донесена повреден...
Локално

Крвава тепачка во центарот на Скопје: Еден завршил на клиника со убодна рана

На 08.05.2019 година околу 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект на крстосницата од булеварите „Климент Охридски“ и „Партизански Одреди“ неколку...
Локално

Добил убодна рана во дворот на основно училиште во Што Оризари

Никола Осило
На 14.04.2019 година во 22.55 часот било пријавено дека К.М.(19) од Скопје во дворот на ОУ„26-ти Јули“ во населба .Шуто Оризари-Скопје бил физички нападнат од...
Локално

Млада девојка од Пехчево со прострелна рана префрлена во Клиничкиот центар во Штип

Никола Осило
На хируршкото одделение во Клиничкиот центар во Штип синоќа е донесена млада девојка од Пехчево со прострелната рана од огнено оружје. Лекарите се бореле неколку...
Локално

Еден убод со нож во масовна тепачка пред кафуле во Демир Хисар

Никола Осило
На 07.01.2019 околу 19,35 часот пријавено е дека пред кафе бар на ул.Битолска во Демир Хисар дошло до физичка пресметка помеѓу   Д.Ј(40) од с.Вардино-Демир Хисар, М.Г...
Локално

Застрашувачки случај: Тројца малолетници нападнале 12-годишник и му нанеле убодна рана

Никола Осило
На 27.12.2018 година околу 21,00 часот во Скопје на булевар „Крсте Петков Мисирков“ тројца малолетници на возраст од околу 15 години, физички нападнале 12 годишен малолетник...