еМагазин

Tag : Ратко Димитровски

Македонија

Одбиена жалбата на СЈО против решението на судија на претходна постапка за Димитровски и Главчев

Редакција
Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при скопскиот Кривичен суд ја одби жалбата на СЈО против решението на судија на претходна постапка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: „Поштенска банка“ нова истрага на СЈО, кој е осомничен?

Редакција
Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите или како што е познато во јавноста-Специјално...