еМагазин

Tag : родител

Локално

Скопјанец пријавил дека класен раководител физички го нападнал неговиот 13-годишен син

Никола Осило
На 01.10.2019 во 09.20 часот во СВР Скопје, А.К.(56) од Скопје пријавил дека на 30.09.2019 неговиот 13 – годишен син, по претходна расправија, бил физички...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Комшијата е родител 3“: Твитер за лажната вест за „родител 1 и родител 2„

Редакција
Министерството за труд и социјална политика ги демантираше дезинформациите и лажни вести кои се шират по социјалните мрежи за новиот Предлог – закон за спречување...
Локално

Родител нападнал наставник бидејќи му го избркал детето од час

Никола Осило
На 17.09.2018 година во 13,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје М.Н.(40) пријавил дека истиот ден околу 11,00 часот во средното училиште “Методија Митевски-Брицо“...
Локално

Драма во Аеродром: Нападнат пар и еден родител

Никола Осило
На 09.09.2018 година во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром, М.Ј.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден во 03.00 часот во млечен ресторан на булевар...