еМагазин

Tag : шампион

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Анди Исмаили од Гостивар светски шампион во современ танц за деца

Редакција
Младиот Анди Исмаили од танцовото студио „I Dance” од Гостивар е новиот светски шампион во категоријата современ танц соло деца на Светското првенство кое се...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Aлили стана европски шампион во борење и ја израдува Македонија

Редакција
Македонскиот борач Бесир Алили стана европски шампион во категоријата слободен стил до 48 килограми, на континенталниот шампионат во Фиренца за учесници до 17 години. Тој...
Локално

(ВИДЕО) За шампионот Вардар во Скопје во кафана се фрлаа и маси

Редакција
Секој на свој начин синоќа ја прослави втората европска титула на ракометниот клуб Вардар. Во Скопје во кафана беше фрлена и маса. Имаше и фрлање...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Леле леле што направивме“: Твитер реакции за шампионот Вардар

Редакција
Македонскиот ракометен клуб Вардар по втор пат е европски првак. Македонија слави, Вардар се „главни“ на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите: Стинг да...
Интервју

Бошко Стаменковски, светски шампион во „пауерлифтинг“: Гордо ја претставувам Македонија во светот, иако за возврат не добивам ништо

Редакција
Бошко Стаменковски е светски и европски шампион во „пауерлифтинг“ дисциплината „бенч-прес“. Шампионскиот статус неодамна го потврди и со освоениот златен медал на В4 Светскиот куп...