еМагазин

Tag : шоу

Забава

Конкурс за учество во ТВ шоу „Нови Херои“

Редакција
Отворен повик до сите млади на возраст од 14 до 18 години од Република Северна Македонија. Пријавете се на конкурсот за учество во втората сезона...
18+

(ВИДЕО/+18) Симулација на оргија на модно шоу во Мајами

Редакција
Модното шоу наречено “Love Different” на шпанскиот бренд Desigual и шпанската уметничка Carlota Guerrero во рамките на Art Basel, кое се одржа во Мајами, САД,...
Забава

Познатиот Никола Ѓуричко ќе ве насмее до солзи со стенд ап шоуто во Скопје и Штип

Редакција
Во Скопје гостува познатиот српски актер, продуцент и водител, Никола Ѓуричко со свое стенд ап шоу, „Сè што сте сакале да знаете за Џони, а не...
Забава

Почнува „Ѕвезда број 1“ – ново музичко талент шоу, ќе се емитува на „1ТВ“

Никола Осило
Конечно после долго време, музичките таленти од нашата земја ќе имаат можност да се престават и да го покажат својот талент пред наша публика, на...
Забава

Станете вирална сензација со својот талент со новиот онлајн светски музички натпревар Bling2Sing

Редакција
Сите оние кои веруваат во себе и во својата способност на пеење, кои сакаат да станат ѕвезди и да застанат на бина пред илјадници фанови,...