еМагазин

Tag : штети

Локално

(Фото) Се утврдуваат штетите во Преспа: Се расчистуваат патиштата, домаќинствата се враќаат во нормала

Редакција
По вчерашното катастрофално невреме кое зафати дел од Преспа и преспанското крајбрежје, денеска на терен заедно со пожарникарските служби и Дирекцијата за заштита и спасување...
ЖИВОТ

Можни штети: МЗШВ ги предупредува земјоделците за обилни врнежи од 12 до 17 мај

Редакција
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) повикувајќи се на прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, упати предупредување до земјоделците за можни обилни врнежи во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Година на арбитражи: Владата соочена со исплата мултимилионски штети

Никола Осило
Неизвесни се исходите на четири големи абритражни постапки во кои нашата земја е тужена од домашни и странски бизнисмени и компании, а од кои ќе...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Макстил“: Непроценливи штети од прекинот на железничкиот сообраќај поради оштетувањето на дел од пругата

Никола Осило
Поради оштетување на на дел од пругата прекината е железничката комуникација помеѓу Скопје и пристаништето во Солун, при што се создаде исклучително сериозен проблем во...