еМагазин

Tag : сладолед

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои компании добија државни пари за инвестиции: Ќе се прават македонска моцарела, сладолед, чорапи…

Редакција
Министерството за економија го објави списокот на претпријатија со кои се склучени договори во текот на 2019 година за финансика поддршка за инвестиционите проекти согласно...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Во Scoop Artisan cafe против жештините: Место каде што ги има едни од најубавите сладоледи во градот

Редакција
Доаѓа период на многу топло време, па оттука една од работите кои можат да го разладат организмот е сладоледот. Во кафулето Scoop Artisan cafe во...
БЕНЧМАРК

Македонецот годишно јаде под килограм сладолед, во ЕУ шест

Редакција
Еден македонски граѓанин годишно консумира околу 0,85 килограми сладолед. Статистиката покажува дека во минатата година едно домаќинство во Македонија просечно купувало и трошело по 3,4...