еМагазин

Tag : случаи

Македонија

Отворени три нови случаи: Антикорупционерите ќе ја следат имотната состојба на Штерјов, Василевски и Алили

Никола Осило
Државна комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) најави дека отворила три случаи за следење на имотната состојба за Коле Штерјов, претседател на Советот за јавни
Македонија

Русковска: Има истраги за функционери за ИПА-фондовите и за други случаи, помеѓу кои и судија

Редакција
Во претресите што се спроведени во Италија во врска со случајот за злоупотреба на ИПА -фондовите, за што се сомничат државниот секретар на Министерстото за
ЖИВОТ

Лани регистрирани 45 нови случаи на ХИВ/СИДА

Никола Осило
Во 2018 година во земјава се регистрирани 45 нови случаи на ХИВ/СИДА, од кои 10 лица биле пријавени со Синдром на стекната имунодефициенција (СИДА), а
Македонија ТОП СТОРИИ

Грипот зема замав: Два смртни случаи за три дена

Никола Осило
Во текот на изминатата недела (од 28 јануари до 3 февруари), се регистрирани 1.252 заболени од грип, што е речиси двојно зголемување споредено со неделата