еМагазин

Tag : СОС Детско село

БАШ НИ Е ЌЕФ

Светот може да се инспирира и да се создаде иднината само преку збогатување на животите на луѓето и придонесувајќи кон општествениот напредок

Редакција
Во предновогодишниот период се појавија некои информации за скромна посета на претставници од Samsung во СОС Детско село во Скопје. Но, што се крие зад...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Предновогодишно дружење на вработените од Пивара Скопје со децата во СОС Детско Село

Редакција
Во пресрет на новогодишните празници, волонтерите од Пивара Скопје и децата поддржани од СОС Детско село изработуваа новогодишни украси и честитки, на заедничко дружење кое...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Забавувај се и донирај за СОС Детско село на Меѓународниот ден на семејството во Капитол мол

Редакција
СОС Детско село и Капитол мол одлучија на интересен и забавен начин да покажат дека семејството и среќата на децата се најважни. Тие на 15....
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Вработените од Пивара Скопје на заедничко книжевно матине со младите од СОС Детско село

Редакција
Вработените од Пивара Скопје и младите од СОС Детско село, на заедничко дружење, со низа активности, го одбележаа годинешниот Меѓународен ден на жената – 8-ми...
Да помогнеме

Brick bar, Brick eat и Four дел од новогодишната кампања организирана од СОС Детско село-место со срце

Редакција
Оваа година Brick Bar, Brick Eat и FOUR ќе бидат дел од хуманата мисија наречена „место со срце“ чија цел е топол дом и грижа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Уште една волонтерска акција на вработените од Пивара Скопје во СОС Детско Село

Редакција
Во екот на новогодишната магија за споделување радост и среќа со најмилите, жените вработени во Пивара Скопје повторно го посетија СОС Детско Село Македонија. На...
Да помогнеме

(Видео+Фото) Донирајте и создадете ѕвезда на небото на СОС Детско село

Редакција
Започнаа празниците и полека секое срце се исполнува со топли и пријатни чувства. Сепак, тоа е најважно и треба среќата да блеска кај секој од...
Да помогнеме

СОС Детско село и оваа година ќе го исполни Скопје со љубов преку „Место со срце“

Редакција
Веќе традиционално, втора година по ред, и овој декември на 27ми, 28ми и 29ми поголем број ресторани и кафетерии ќе се трансформираат во „Место со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Капитол мол чекори кон зајакнување на хуманоста во заедницата

Редакција
СОС Детско село Македонија посветено работи и гради семејства за децата без родителска грижа и социјален ризик, им помага во оформување на нивната иднина и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Хероите на #СекојКилометарЗначи го посетија СОС Детско село

Редакција
На 7 октомври 2018 година заврши една уникатна приказна. Skopje Run 10K финишираше со рекорден број на учесници и кампања која поттикна зголемување на филантропијата...