еМагазин

Tag : СОС Детско село

БАШ НИ Е ЌЕФ

Побрзајте! Во недела се затвора пријавувањето за трчање на Skopje Run 10K

Редакција
Тимот на Сојуз на спортови на Град Скопје заедно со СОС Детско село успеаја да направат кампања која ги поттикна сите пријавени на овогодинешната 10...
Локално

Исчезна 16-годишно девојче од СОС Детско село

Никола Осило
На 23.08.2018 година во 1:30 часот во Полициска станица Гази Баба, згрижувач во СОС Детско Село пријавил дека на 22.08.2018 година околу 13 часот од...