еМагазин

Tag : веро

БАШ НИ Е ЌЕФ

Веро се вклучи во иницијативата „Купувам домашно“

Редакција
Веро активно се вклучи во поддршка на иницијативата на Владата „Купувам домашно“ насочена кон промовирање и заштита на домашните производи. За таа цел, Веро во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Голема наградна игра на Веро – пежо 208 за најсреќниот потрошувач

Редакција
Веро организира голема наградна игра со многу вредни награди за своите потрошувачи во која најсреќните двајца ќе освојат автомобил „пежо 208“ и скутер Hamachi il...
Локално

„Веро“ викендов врши достава на производи до дома во Скопје и Тетово

Редакција
„Веро“ викендов врши достава на производи до домовите на потрошувачите во Скопје и Тетово додека трае целосната забрана за движење на граѓаните која завршува во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Веро центар отворен за посетители, Jumbo продолжува со работа

Редакција
Продавниците во Веро центар во Скопје од денеска (среда) се отворени и работат од 10 до 18 часот, со исклучок на Веро маркетот кој продолжува...
Локално

Веро маркетите викендов работат од 7 до 18 часот

Редакција
Веро маркетите викендов (сабота и недела) работат од 7 до 18 часот, при што пензионерите имаат приоритет за пазарување во терминот од отворање на маркетите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Веро донира производи од еден милион денари за Клиниката за инфективни болести во Скопје

Редакција
Веро донира производи во вредност од 1 милион денари за Клиниката за инфективни болести во Скопје со цел да ги зајакне капацитетите на оваа институција која...
ЖИВОТ

Веро врши достава на производи до дома викендов, нарачките се прават телефонски

Редакција
Веро отвори телефонски линии за нарачка на производи и нивна достава до домовите на потрошувачите овој викенд додека трае забраната за движење на граѓаните.  Испораката...
ЖИВОТ

Веро со ново работно време од 8 до 19 часот и со повластен термин за пазарување за ранливите категории од 8 до 9 часот

Редакција
Согласно најновата мерка за ограничување на движењето на граѓаните што вчера ја донесе Владата, Веро воведува ново работно време од 8 до 19 часот секој...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Петар Денковски е нов генерален директор на Веро

Редакција
Петар Денковски е назначен за нов генерален директор на Веропулос Дооел Скопје, кој доаѓа на местото на досегашниот генерален директор, Лукас Бисиас, информираат од компанијата....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Голема забава со попусти и изненадувања за отворањето на новото Веро и Џамбо во Тетово

Редакција
Со многу забавни активности за најмладите и со специјални попусти и подароци за потрошувачите, компанијата „Веропулос“ в понеделник (26 август) ќе го одбележи отворањето на...