еМагазин

Tag : капитол мол

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Безбедносните камери во „Дежа Ву“ во Капитол Мол, забележаа возрасна жена како малтретира мало дете

Редакција
На социјалните мрежи се споделува видео од Дежа Ву во Капитол мол во скопски Аеродром на кое се гледа како жена тепа дете. Видеото на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Дерма фест 3.0 повторно исполни со убавина и здравје

Редакција
Викендот, 15. и 16. ноември 2019 година во Капитол мол се одржа третото издание на Дерма фест, овојпат поддржано од центарот за козметика и естетика...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Подготвени да се чувствувате убаво? – Капитол мол го организира Дерма фест 3.0

Редакција
Од бесплатни совети и третмани за лице до супер изненадувања ги очекуваат сите оние кои што ќе го посетат Капитол мол на 15. и 16....
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Танц битка помеѓу 50 млади од студијата „Break a leg“, „Eat the beat“ и „Aqua dance club“ во Аеродром

Редакција
Танцот отсекогаш бил значаен дел од човековата култура. Некои археолошки откритија покажуваат дека тој постоел во Индија пред 9.000 години и Египет пред 5.300 години....
Локално

Стопи се од попусти до -70% во Капитол мол

Редакција
Нашето секојдневие е исполнето со обврски заради кои имаме помалку време за работите кои ги сакаме, посебно за шопингот кој прерасна во задача и нешто...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Капитол мол го организира Хибрид фест од 25 до 27 јуни

Редакција
Иднината на движењето и мобилноста е во електричните и хибридни возила. Капитол мол го организира Хибрид фест од 25. до 27. јуни – 3 дена...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Забавувај се и донирај за СОС Детско село на Меѓународниот ден на семејството во Капитол мол

Редакција
СОС Детско село и Капитол мол одлучија на интересен и забавен начин да покажат дека семејството и среќата на децата се најважни. Тие на 15....
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Малите од Аеродром беа насочени кон заштита на животната средина на интересен и уникатен начин во Капитол мол

Редакција
Во насока на јакнење на јавната свест за заштита на животната средина, НУЛА ОТПАД во соработка со Капитол мол и Општина Аеродром ја организираше „Е-КАПИТОЛИЈАДА“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Капитол мол го прославува својот петти роденден со забава за целото семејство

Редакција
Петтиот роденден на Капитол мол веќе го исполни центарот и срцето на Аеродром со безброј насмевки и моменти. Деца, млади и возрасни се забавуваат во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пет пати поголеми, пет дена забава – петти роденден на Капитол мол од 12 до 16 декември

Редакција
Капитол мол веќе 5 години го исполнува срцето на Аеродром. Во тие 60 месеци или 240 недели, десетици илјади посетители го обликуваа самиот центар во...