еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Капитол мол го прославува својот петти роденден со забава за целото семејство

Петтиот роденден на Капитол мол веќе го исполни центарот и срцето на Аеродром со безброј насмевки и моменти.

Деца, млади и возрасни се забавуваат во Капитол Мол со богата роденденска програма која започна на 12ти декември, денот кога Капитол мол ги отвори своите врати за јавноста пред точно 5 години.

Роденденската прослава ќе трае 5 дена сè до недела, 16ти декември 2018 и истата нуди безброј изненадувања.

Секој посетител за 5от роденден на Капитол Мол ќе може да ужива во следните активности:

САБОТА

11 – 12 ч. – Балетски настап со Балетско Студио ДИАДЕМА!

12 – 12:15 ч. – ORANGE KIDS CLUB: Fashion & Dance Show!

12:15 – 13 ч. – Балетски настап, хип-хоп перформанс и настап на деца од ран детски развој со Едукативен Центар СОНЦЕ!

13 – 14 ч. – Роденденски FACE PAINTING!

14 – 16 ч. – ДЕТСКА РАБОТИЛНИЦА Powered by ПРОСВЕТНО ДЕЛО! Правиме роденденски честитки и боиме мандала боенки!

18 ч. – „СВЕТОТ НА БИБИ“ во Capitol Mall!

НЕДЕЛА

12:00 – 12:30 ч. – Жонглирање и перформанс со моницикл, со жонглерот SPINUS!

12:30 – 15:00 ч. – ДЕТСКА РАБОТИЛНИЦА Powered by ПРОСВЕТНО ДЕЛО! Правиме роденденски честитки и боиме мандала боенки!

Капитол мол во време на прослава на својот роденден и за време на новогодишните празници е полн со активности специјални продажни акцииза да можат сите да се пронајдат себеси и да ги исполнат своите желби.

Секој, дури и најприбирливите имаат свое најомилено катче во молот. Тоа се должи на фактот дека Капитол мол ги слуша желбите на посетителите и секојдневно се труди да ги исполни нивните очекувања.

До недела, од 12 до 18 ч. на 1 кат, секој кој има направено сметка над 500 денари може да учествува во  Роденденското тркало на среќата каде ќе стане добитник на еден од многуте роденденски подароци!

Покрај сите активности малите посетители во сабота (15.12.) во 18 часот ќе имаат можност да бидат дел од Светот на Биби во Капитол мол каде за прв пат ќе може да погледнат делови од новогодишната сказна на Биби, да ја чујат премиерно новогодишната песна на Биби, да бојат во специјалните боенки, како и да се фотографираат со својот омилен лик токму во Капитол Мол.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Канадскиот премиер Џастин Трудо се допишува со македонски ученици за климатските промени

Никола Осило

(Фото) Што нуди забавниот адреналински парк „Мега“ во Скопје

Редакција

Утре дружење со Билјана С. Црвенковска во ТРИ

Редакција