еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој е Сашо Симјановски кој Владата го предлага за член на Одборот на директори на Македонски Телеком

На престојното Собрание на Македонски Телеком ќе се разгледува и предлог одлуката, Сашо Симјановски по предлог на Владата да стане неизвршен член на Одборот на директори на компанијата, соопштија од Македонски Телеком преку Македонската берза.

Според неговата официјална биографија, Симјановски од 2008 година до сега работи како одговорно лице за сигурност на информативниот систем и офицер за заштита на лични податоци во ТТК Банка.

Во периодот од 2002 до 2008 година бил државен советник за економија, ИТ и телекомуникации во Службата за општи и заеднички работи на Владата на РМ.

Тој е дипломиран менаџер по царина и шпедиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата го предлага Сашо Симјановски за неизвршен член на Одборот на директори на Македонски Телеком

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакција продадени акции од НЛБ Банка за 30,4 милиони денари

Никола Осило

(Фото) Грција и официјално почна да го користи терминот „македонски (јужнословенски) јазик“

Редакција

Смртна закана кон сопругата го спречила Јанчев да гостува во телевизиска емисија

Никола Осило