еМагазин

Tag : цени

БЕСПАРИЦА

Угостителските услуги во јануари поскапи за 2,8 отсто на годишно ниво

Редакција
Цените на угостителските услуги во јануари годинава во споредба со декември мината година се зголемени за 0,2  отсто. Во однос на јануари лани угостителските услуги
Бизнис ТОП СТОРИИ

Се очекува значителен пад на цената на нафтата

Никола Осило
За 2019 година, според најновите оцени цената на нафтата е ревидирана надолу во однос на октомври (значителен пад на цената, наместо очекуваниот раст во октомври),
Бизнис

Наполнете си ги резервоарите: Од полноќ повисоки цени на бензините

Никола Осило
Нафтените деривати од ноќеска по полноќ се зголемуваат од половина до денар иполовина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката на Регулаторната комисија, цената
Бизнис

Градежниците очекуваат пораст на цените и намалување на бројот на вработени

Никола Осило
Раководителите на деловните субјекти од областа на градежништвото, очекуваат намалување на бројот на вработени, покажуваат најновите податоци на Државниот завод за статистика. Во наредниот период
Бизнис

Горивата поевтинуваат за половина денар по литар

Редакција
Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши
Локално

Несекојдневен случај: Ги нападнале и кршеле бидејќи не им се допаднале цените на производите

Никола Осило
Надвoрешната канцеларија за криминалистички работи  Гостивар поднесе кривична пријава  против Л.Н.(52) од село Дoлна Ѓоновица и Н.Ш.(27) од село Долна Бањица за сторено  кривично дело
Бизнис

Градежниците најавуваат отпуштања и пораст на цените

Никола Осило
Според оценката на раководителите на деловните субјекти од областа на градежништвото, индикаторот на доверба во третото тримесечје од 2018 година е помал за 0,2 процентни
Бизнис

Поскапуваат бензините и дизелот

Редакција
Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, од полноќ се зголемуваат за 1,00 односно 1,50 денари од литар, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поскапува
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Раст на трошоците на животот: Поскапеле зеленчукот, млекото, горивата, гасот…

Никола Осило
Tрошоците на животот во септември 2018 година, во споредба со септември 2017 година, забележаa пораст од 1.5 %, а цените на мало забележаa пораст за
БАШ НИ Е ЌЕФ

Vip со специјална понуда за сите студенти: Студентски тарифи со супер цена и без договорна обврска

Редакција
Телекомуникациската компанија Vip со гордост ги претставува најновите тарифи наменети за студентите кои од овој семестар добиваат исклучителна можност да активираат студентски пакет од услуги