еМагазин

Tag : цени

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За старите лица кои не можат да излегуваат од дома, тука е Трајче од пазарче

Редакција
Пазарџија од Скопје, одлично се досетил да им излезе во пресрет на повозрасните лица кои не можат да излезат од дома и им е забрането...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Алкалоид“ донира 200.000 евра и ги намалува цените на 158 производи од својот асортиман

Редакција
„Алкалоид АД Скопје“ соопшти дека денеска донира 12.300.000 денари (200.000 евра) на посебната наменска донаторска сметка на Министерството за здравство, формирана за целите на справување...
Бизнис

Бектеши: Храна има доволно, да се почитуваат одлуките за замрзнување цените

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши им порачува на граѓаните дека има доволно храна во земјава за неколку месеци, а на трговците да ги почитуваат одлуките...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бензините на историско најниско ниво: „Еуросупер БС-95“ падна под 50 денари

Редакција
Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) ги намали малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 9,18 проценти. Малопродажната цена на бензинот „еуросупер БС-95“ се намалува...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ги замрзна цените на лимонот, портокалите, мандарините, грејпфрутот и клементината

Редакција
На предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница донесе Одлука за замрзнување на цените на лимон, портокал, мандарина и грејпфрут и клементини. Според...
Балкан

Секој Грк што ќе изгуби работа поради коронавирусот на почетокот на април ќе добие надомест од 800 евра

Редакција
Намалување на ДДВ-то на производите неопходни за заштита од коронавирусот, надомест од 800 евра за секој вработен чија работа е прекината поради вонредните владини мерки,...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Казнете ги продавниците, маркетите, аптеките, пазарџиите… кои сега во најтешкото ќе ги зголемат цените

Редакција
Пазарните инспектори, деновиве кога ја живееме кризата со корона вирусот ќе имаат поприлично работа. Просто е за неверување колку профитери „никнаа„ периодов кои нечесно сакаат...
Бизнис

Рамсторе Македонија: Има доволно залихи во нашите продавници, без паника

Редакција
По повод денешната средба со министерот за економија, Крешник Бектеши, на која беа присутни сите преставници на поголемите маркети, Државниот инспекторат како и најголемите дистрибутери...
Бизнис

Нема простор за паника: Брашно има, граѓаните да не трупаат залихи

Редакција
Залихи на брашно има за цел месец, за 30 дена, а веќе од петокот интензивно се увезува пченица за навреме да се обезбедат и дополнителни...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ги замрзна цените на лебот, солта, зејтинот, млекото, јајцата, брашното, месото…

Редакција
Владата на 20-тата седница донесе одлука за замрзнување на цените на основните продукти и тоа на леб, сол, зејтин, млеко и млечни производи, јајца, брашно,...