еМагазин

Tag : Пивара Скопје

БАШ НИ Е ЌЕФ

Тетово доби Роса школа за доење – донација од Пивара Скопје и Министерството за здравство

Редакција
Денес во рамките на ЈЗУ Клиничка болница Тетово беше отворена Роса школата за доење, донација на Пивара Скопје и компанијата Кока-Kола преку брендот Роса, а...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пивара Скопје е пример за успешна и општествено одговорна компанија која секогаш се грижи за своите потрошувачи и купувачи

Редакција
Пивара Скопје АД денеска им беше домаќин на претседателот на Владата, Димитар Ковачевски и на министерот за економија Крешник Бектеши. На средбата со менаџментот на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Душан Митрев нов генерален директор на Пивара Скопје

Редакција
Од 1 јуни 2023 година нов генерален директор на Пивара Скопје е Душан Митрев. Тој на оваа позиција доаѓа по Горан Сладиќ, кој продолжува да...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Со иновативно капаче поблиску до „Свет без отпад“ – безалкохолните пијалаци на Пивара Скопје во нова еколошка амбалажа

Редакција
Раководејќи се од својата долгорочна стратегија за одржлив развој, Пивара Скопје ја промовираше најновата иновација во ПЕТ-амбалажата на пијалаците од своето портфолио која ќе придонесе...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Пивара Скопје го проширува портфолиото со производите на Campari Group

Редакција
Како една од најважните стратешки определби до 2025-та година, Пивара Скопје продолжува да ја остварува визијата да стане 24/7 партнер на купувачите и консументите во...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) 100 години Пивара Скопје: 100 години традиција, развој и партнерство со заедницата

Редакција
Пивара Скопје прослави една уникатна приказна, со патувањето кое започна во 1922 година, од визионерско партнерство, искрена доверба и иновативен дух. Врз тие вредности е...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Видео) Пивара Скопје инвестираше дополнителни 10,7 милиони евра во модернизација на производството и одржлив развој

Редакција
Во чест на 100-годишниот јубилеј, Пивара Скопје, заедно со своите вработени, ја одбележа реализацијата на новите инвестиции во најсовремена опрема и технологија, кои овозможуваат натамошна...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Над 186 тони отпад собрани во Генералка викенд 2022, организирана од Пивара Скопје, „Мен енд маунтен“ и Пaкомак

Редакција
Рекордни 186 тони отпад собраа учесниците во досега најголемата акција за чистење во земјата – „Генералка викенд 2022“, организирана од „Мен енд Маунтен“ заедно со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Две членки на АмЧам избрани помеѓу осумте финалисти во „Иницијативата за промовирање на доверба во бизнисот”

Редакција
Две членки на Американската стопанска комора во Северна Македонија (АмЧам) – Пивара Скопје и ЕВН Македонија, се избрани меѓу осумте финалисти во „Иницијативата за промовирање...
Техно

(Фото) Пивара Скопје ја отвори својата прва е-продавница

Редакција
Следејќи ги промените во потребите и навиките на потрошувачите, поттикнати од дигитализацијата и можностите што ги нуди интернет трговијата, а особено промените што ги наметна...