еМагазин

Tag : брендови

Локално ТОП СТОРИИ

Утре започнува Саем на мебел и ќе трае до 24. март

Редакција
Од утре, 20. март започнува Саем на мебел и ќе трае до 24. март. Саемот ќе се одржува во комплексот „Борис Трајковски“ со работно време...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Со иновативно капаче поблиску до „Свет без отпад“ – безалкохолните пијалаци на Пивара Скопје во нова еколошка амбалажа

Редакција
Раководејќи се од својата долгорочна стратегија за одржлив развој, Пивара Скопје ја промовираше најновата иновација во ПЕТ-амбалажата на пијалаците од своето портфолио која ќе придонесе...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На Саемот за мебел ќе се претстават над 40 домашни и меѓународни брендови

Редакција
Сѐ е подготвено за почетокот на една од најатрактивните саемски манифестации кај нас, запаметена и со нетрпение очекувана заради оригиналните идеи за уредување на домот....
Свет ТОП СТОРИИ

Виза, Мастеркард, Пејпал, Самсунг, Зара, Американ експрес… се повлекуваат од Русија

Редакција
Виза, Мастеркард, Пејпал, Самсунг, Зара, Американ експрес…. се последни во долгата листа на компании кои ја прекинуваат својата работа и продажба во Русија во знак...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Голема заинтересираност во првата недела од отворањето на Ист Гејт Мол

Редакција
Во првата недела од отворањето, Ист Гејт Мол прерасна во вистинска шопинг престолнина, која ги надмина очекувањата на посетителите, информираат од таму. -Разновиден избор на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Видео прошетка низ Ист Гејт Мол

Редакција
Вчера во Скопје беше отворен Ист Гејт Мол, кој се протега на вкупна површина од 160.000 м2, како и на простор за закупување од околу 57.000...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Инвестиција од 103 милиони евра: Ист Гејт Мол ги отвори портите

Редакција
Денеска во Скопје официјално е отворен Ист Гејт Мол, инвестиција вредна 103 милиони евра. Портата на новиот мол во Скопје е отворена за сите посетители,...
Интервју ТОП СТОРИИ

Извршниот директор Давков открива детали за Ист Гејт Мол: Стартува со 220 продавници и 600 трговски марки

Редакција
Скопје Ист Гејт (СЕГ) е изграден за точно 26 месеци, според најновите трендови и со иновативен дизајн. Веќе е закупен 99%, а за големиот ден,...
Бизнис

(ВИДЕО) Како ќе изгледа East Gate Mall, кој се отвара во октомври

Редакција
Во втората половина во Скопје се отвара новиот East Gate Mall, во кој свои продавници ќе имаат бројни познати европски и светски брендови. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Познато кои спортски брендови ќе се продаваат во East Gate Mall: Еден од нив за прв пат доаѓа во Македонија

Редакција
Спорт М го најавува отворањето на новите брендови во Ист Гејт Мол „Аdidas“, „Intersport“ и „The Athlete’s Foot”. Ивана Илиоска од Спорт М официјално ги...