еМагазин

Tag : продавници

БАШ НИ Е ЌЕФ

Продавниците на Fashion group ги отворија своите врати за купувачите

Редакција
Продавниците на сите брендови на Fashion Group низ земјава од денес се и официјално повторно отворени. Со разлабавувањето на мерките за заштита од корона вирусот...
Свет

„Топшоп“ ги затвора сите продавници во САД, Бурбери – секоја десетта

Редакција
Познатиот британски моден бренд Бурбери ќе ја затвори секоја десетта продавница во светот, додека една од најпопуларните хај-стрит компании Топшоп, објави дека планира да ги...
Локално

За една недела ограбил три продавници во Тетово

Никола Осило
На 15.04.2019 година околу 16.25 часот во Тетово, полициски службеници го лишиле од слобода Ш.Ш.(43) од село Нераште, тетовското, поради сомнение за сторени три разбојништва...
Е-излог ТОП СТОРИИ

Жените заедно, хумана иницијатива на Women’secret

Редакција
Women Together (Жените Заедно) e иницијатива на шпанскиот бренд Women’secret, која работи под мотото дека малите нешта кои секоја од нас ги прави, всушност имаат...
Балкан

(ВИДЕО) “Тепачка“ за евтини пилиња: Србите од три сабајле чекаа да се отворат супермаркетите на Лидил

Редакција
Германскиот трговски ланец „Лидл“ денеска ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои ќе бидат вработени над 1.500 лица. Супермаркети...
Балкан

„Лидл“ ги отвора своите први супермаркети во Србија

Редакција
Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот...