еМагазин

Tag : состанок

ЖИВОТ

Димитров никако да стигне до Букурешт: Авионот од Виена не можел да слета поради магла

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на неговиот фејсбук-профил објави дека не може да стигне до Букурешт, за неформалниот состанок на министрите за надворешни работи
Македонија

Состанок на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени и за натамошното делување

Редакција
Во седиштето на ВМРО – ДПМНЕ во тек е состанок на Извршниот комитет на кој се расправа за уставните измени и за натамошното делување на
Балкан

Кај Рама од поканети шест, отидоа само двајца премиери од регионов

Редакција
Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, коментирајќи го вчерашниот неформален состанок на премиерите на западен Балкан, рече дека тој целосно потфрлил. Според него