еМагазин

Tag : состанок

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска елегантна на заедничката фотографија на министрите за одбрана на земјите – членки на НАТО

Редакција
Министерката за одбрана се појави со елегантен фустан на заедничката фотографија „family photo“ на министрите за одбрана на земјите – членки на НАТО, на состанокот...
Локално

Тепачка по состанок во средното училиште Перо Наков во Куманово

Никола Осило
На 17.08.2019 во 20,30 часот во СВР Куманово М.Б.(56) од Куманово пријавил дека на 16.08.2019 година околу 11,30 часот во канцеларија во средното училиште „Перо...
ЖИВОТ

Димитров никако да стигне до Букурешт: Авионот од Виена не можел да слета поради магла

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на неговиот фејсбук-профил објави дека не може да стигне до Букурешт, за неформалниот состанок на министрите за надворешни работи...
Македонија

Состанок на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени и за натамошното делување

Редакција
Во седиштето на ВМРО – ДПМНЕ во тек е состанок на Извршниот комитет на кој се расправа за уставните измени и за натамошното делување на...
Балкан

Кај Рама од поканети шест, отидоа само двајца премиери од регионов

Редакција
Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, коментирајќи го вчерашниот неформален состанок на премиерите на западен Балкан, рече дека тој целосно потфрлил. Според него...