еМагазин

Tag : Србин

Локално ТОП СТОРИИ

43-годишен Србин најден мртов во изнајмен објект во скопска Кисела Вода

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека завчера 43-годишен Србин е најден мртов во изнајмен објект во скопската општина Кисела Вода. -На 02.03.2024 во 11.20...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Хамас уби и 24-годишен Србин

Редакција
Меѓу убиените во нападот на милитантите на Хамас на Израел е и 24-годишниот Мор Михалек, јавуваат српските медиуми. Тој бил на транс фестивалот во близина...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Убава приказна која го освои Балканот: Албанци во Тетово му помогнаа на Србин од Ниш да ја поправи колата

Редакција
Статусот на Фејсбук на Никола Петровиќ од Ниш, Србија, масовно се споделува и собра бројни позитивни коментари. Во него тој го споделува своето искуство од...
Македонија

36-годишен Србин пронајден мртов во стан во Скопје

Редакција
На 21.10.2021 околу 04.30 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на ул.„Орце Николов“ бил пронајден починат Н.П.(36) од...
Македонија

Во Кавадарци приведен српски државјанин кој во Србија го убил сопствениот брат

Редакција
Српски државјанин осомничен за сторено кривично дело „свирепо убиство“ е пронајден и лишен од слобода на територија на Општина Кавадарци, во место викано Шамаци. Како...
Локално

Србин бегајќи од полицијата се „тубмал“ со „мерцедес“ полн со мигранти

Редакција
На 09.04.2021 околу 06.00 часот, на излезот од Градско, полициски службеници од Регионален центар Југ – Полициска станица за граничен надзор Михајлово во координација со...
Балкан

Никола Тесла е Србин, ЕУ го повлече спорниот текст

Редакција
По реакциите на српските државни органи, Европската Унија го исфрли спорниот дел во интернет презентацијата во кој се вели дека големиот научниик Никола Тесла е...
Локално

Србин и Турчин барани со потерници уапсени на скопскиот аеродром

Редакција
На 22.08.2019 во 17,30 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“ на влез во РСМ, при вршење на пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција констатирано...
Локално

Приведени Србин и двајца Турци поради тепачка на граничниот премин Табановце

Редакција
На 04.08.2019 во 08,00 часот од полициски службеници на Граничниот премин Табановце, на влез во Република Северна Македонија, приведени биле Н.Ж (39), државјанин на Р.Србија...
Локално

На Долно Блаце уапсен Србин баран од Интерпол

Редакција
На 04.07.2019 година во 14.30 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, при пасошка контрола било констатирано дека лицето J.M.(32) од Република Србија се наоѓал на...