еМагазин

Tag : стари

Свет

Првпат во историјата во светот има повеќе постари лица отколку мали деца

Редакција
Првпат во историјата во светот има повеќе постари лица отколку мали деца, покажуваат податоците на Обединетите нации (ОН). Бројките на ОН говорат дека на крајот...