еМагазин

Tag : стружанец

Локално

Стружанец опожарил две возила за време на полициски час

Редакција
Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“ и „предизвикување општа опасност“, ОВР Струга поднесе кривична...
Локално

Стружанец претепал сограѓанин

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.Н.(42) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“,...
Локално

Кривична пријава за стружанец осомничен за силување малолетничка

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.А.(24) од струшкото село Подгорци поради постоење основи на сомнение за обид да изврши обљуба...
Локално

Тројца тепале стружанец на паркинг

Редакција
На 27.10.2018 год во 19.20 часот на униформирани полициски службеници им пришло лицето Б. А.(36) од Струга и пријавило нарушен јавен ред и мир со...
Локално

Газда на ноќен клуб претепал стружанец

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Е.П.(47) од Струга за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”, информира МВР. На 09.09.2018 година...