еМагазин

Tag : Студеничани

Бизнис

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Студеничани за набавка на масло за горење и дизел вреден 69.000 евра

Никола Осило
Општина Студеничани по распишаниот тендер за набавка на лесно масло за горење за потребите на основните училишта во општината и дизел гориво за потребите на...
Локално

Жена од Студеничани осомничена дека го убила својот сопруг со секира

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донело наредба за спроведување истражна постапка против 50-годишна жена од Студеничани, осомничена дека го лишила од живот својот сопруг. -Осомничената 50-годишна жителка...
Локално

Исчезна 22-годишна девојка од Студеничани

Никола Осило
На 13.12.2018 година во 02,10 часот во Полициската станица Драчево Б.Ќ.(43) од село Студеничани пријавил дека на 12.12.2018 година од домот во непознат правец се...