еМагазин

Tag : Суперхикс

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) “Сила и нервоза” – нов сингл на Суперхикс во соработка со Фолтин

Редакција
Суперхикс и Фолтин објавија заедничка песна “Сила и нервоза”. Со песнава Суперхикс го најавува и новиот албум кој го носи истиот наслов. -Овој сингл е...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Суперхикс: 30 години јубилеј на музичката сцена

Редакција
Некаде на крајот на 1993 година, од страна на тројца скопски другари била формирана групата Суперхикс. Сепак, за официјален датум по кој се води „роденденот“...
Забава

(Видео) Забава во „СКАрантин“: „Суперхикс“ повторно одушевија и од карантин со нова песна и спот

Редакција
Кога станува збор за забава, песна и многу скокање, на тоа поле „Суперхикс“ се незаменливи долги години на македонската естрада. Карантинот не ги спречи, туку...
Забава

Кога зрелоста се цени: Суперхикс добија свои восочни фигури!

Редакција
Суперхикс се на македонската музичка сцена од минатиот век. Имаат направено преку 200 концерти во најмалку 20 до 30 земји низ Европа. На толку музика,...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Над 60.000 граѓани од земјава и регионот ја дочекаа Нова година на концертот на Дино Мерлин во Скопје

Редакција
Во организација на Град Скопје, над 60 000 граѓани од земјава и од странство ја дочекаа Новата 2020 година во главниот град на плоштадот „Македонија“...
Забава

(Видео) Ритамот на Суперхикс го размрда МКЦ

Редакција
Во недела, 3-ти март 2019 година, Суперхикс во МКЦ ја прославија својата 25 годишнина од првиот настап. Тие се вратија на корените кои започнале во...
Забава

(Видео) Суперхикс со новото видео и сингл „Модерна љубов“ се враќаат назад кон корените

Редакција
Суперхикс на 3-ти март 2019 година во МКЦ, Скопје, на свој начин ќе прослават 25 години од својот прв настап во некогашниот Доорс во Дебар...