еМагазин

Tag : Светско првенство

Забава ТОП СТОРИИ

Скопје домаќин на 2.000 танчери од 22 земји: Започна Светското првенство во латино танци

Редакција
Динамичниот дух на латино танците го размрда ноемвриското есенско сивило во главниот град. Светското првенство во латино танци започна вчера во хотел „Александар Палас“ во...
Спорт ТОП СТОРИИ

Данска по трет пат светски првак во ракомет

Редакција
Репрезентацијата на Данска го освои шампионскиот трофеј на Светското првенство 2023 откако синоќа во финалето ја победи Франција со 34:29. Данска стана првата репрезентација со...
Спорт ТОП СТОРИИ

Хрватска го освои третото место на Светското првенство во фудбал

Редакција
Репрезентацијата на Хрватска го освои третото место на Светското првенство во фудбал, кое се одржува во Катар, откако денеска го победи тимот на Мароко со...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Во живо) Отварање на Светското првенство во фудбал во Катар

Редакција
Денеска во Доха, Катар почнува Светското првенство во фудбал во Катар. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Денеска почнува Светското првенство во фудбал во Катар: По што се ќе...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Химната на Светското првенство во фудбал во Катар ја пеат Ники Минаж, Малума и Миријам Ферес

Редакција
ФИФА ја објави химната на Светското првенство во фудбал во Катар, кое почнува утре. Песната „Tukoh Taka“ е во изведба на американската раперка Ники Минаж,...
Спорт ТОП СТОРИИ

Убава вест: Македонија се пласира на Светското првенство во ракомет

Редакција
Македонската машка ракометна репрезентација ќе игра на Светското првенство во 2023 година. Вечерва нашите ракометари во Скопје го совладаа тимот на Чешка во реванш натпреварот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Убава вест: Крушево ќе биде домаќин на Светско првенство во змејарство

Редакција
Започна пријавувањето за учество на Светското првенство во змајарство кое ќе се одржи во Крушево од 18 до 31 јули. Оваа е прва меѓународна манифестација...
Спорт ТОП СТОРИИ

Тежок удар: Египет ја порази Македонија со 38:19 на Светското првенство во ракомет

Редакција
Македонската ракометна репрезентација доживеа тежок пораз во денешниот меч против Египет на Светското првенство. Репрезентативците на домаќинот победија со 38:19 против нашите ракометари, а тешкиот...
Спорт ТОП СТОРИИ

Македонската ракометна репрезентација ќе игра на Светското првенство во Египет

Редакција
Македонската ракометна репрезентација во последен момент доби покана за настап на Светското првенство во Египет кое почнува утре. Поканата дојде денеска откако репрезентацијата на Чешка...