еМагазин

Tag : такси

Балкан

Косово ќе ги укине таксите на производите од Србија и Босна и Херцеговина

Редакција
Косово од 15 март ќе започне со постепено укинување на таксите на производите кои се увезуваат од Србија и Босна и Херцеговина. Информацијата ја соопшти...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бранко Азески: Забраната на увоз на мед и компири во Косово е популистичка одлука донесена како резултат на инатење

Редакција
Со реакција по воведувањето забрана на увоз на компир и мед од Македонија во Косово, регира и претседателот на Стопанската комора на Македонија (СКМ), Бранко...
Локално

Нападнат скопски таксист: Не сакале да му платат за возењето

На 26.05.2019 година во 04,45 часот во СВР Скопје З.П.(65), таксист од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 04,15 часот на улицата “Јани Лукровски“ бил...
Локално

Таксисти во Тетово меѓусебно ќе се „испоубиеле“ за да земат патник

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против К.М.(55) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда“ и...
Балкан

Необичен случај во Грција: Таксист обвини актер дека го силувал под дејство на дрога

Редакција
Грчкиот актер Giorgos Karkas заврши во затвор откако полицијата најде неколку типови на дрога во таксисто со кое се возел, а меѓу нив и ликвид,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Буџет 2019: Владата од глоби и такси планира да „прибере“ 34 милиони евра

Никола Осило
Владата го објави предлог-буџетот за 2019 година во кој може да се види дека се превидува од глоби, судски и административни такси за граѓаните и...
Локално ТОП СТОРИИ

Тетовчанец си ја убил сопругата и избегал

Редакција
Педесет и тригодишен тетовец синоќа околу 22 часот и 30 минути смртно ја застрелал со пиштол својата една година помлада сопруга по што избегал, информираше...