еМагазин

Tag : технички

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Мила Царовска, која е кандидат за технички премиер

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, е еден од кандидатите за технички премиер. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Оливер Спасовски, кој е кандидат за технички премиер

Редакција
Актуелниот министер за внатрешни работи и вицепремиер, Оливер Спасовски е еден од кандидатите за технички премиер. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е приватно и професионално Мила Царовска, кандидат за технички премиер

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска е еден од кандидатите за технички премиер. Која е Царовска професионално? Дипломирала на Филозофскиот Факултет при Универзитетот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е приватно и професионално Оливер Спасовски, еден од кандидатите за технички премиер

Редакција
Актуелниот министер за внатрешни работи и вицепремиер, Оливер Спасовски е еден од кандидатите за нов технички премиер. Кој е Спасовски професионално? Спасовски е дипломиран правник...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дурмо турс„ сам на себе си правел технички преглед: Лавина од реакции на социјалните мрежи

Редакција
Сопственикот на туристичката агенција „Дурмо турс“, чиј автобус се преврте, а епилог на страшната несреќа беа 14 загинати и повеќе повредени патници, во интервју за...