еМагазин

Tag : телма

Забава

Убава вест: ТВ-премиера на „Медена земја“ на „Телма“

Редакција
Најуспешниот македонски документарен филм „Медена земја“ во сабота (18 април) ќе има телевизиска премиера на „Телма“. „Медена земја“ беше номиниран во две категории за наградата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сител, Канал 5 и Телма, најгледани телевизии лани

Редакција
Извештајот „Податоци за досегот на радиостаниците и за уделот во вкупната гледаност на телевизиските станици“ на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги за минатата година...
ЖИВОТ

„Телма“ ја укинува својата популарната емисија „Утринска на Телма“

Редакција
Водителите на „Утринска на Телма“ информираа дека се укинува нивната емисија, а едeн од нив, информацијата ја дознал на годишен одмор. „Најдраги наши пријатели, другари,...
Бизнис

Колку вработени имаат телевизиите Телма, Алсат М, Сител, Канал 5 и Алфа

Редакција
Во 2018 година, просечниот број на вработени во редовен работен однос кај петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс бил...
Бизнис

Лани Телма во минус, Сител, Алсат М, Канал 5 и Алфа во плус

Редакција
Финансискиот резултат од работењето кој го оствариле петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс во 2018 година бил добивка во...
Бизнис

На што и колку пари потрошиле лани телевизиите Телма, Сител, Алфа, Алсат М и Канал 5

Редакција
Во 2018 година, вкупните трошоци на петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс изнесувале 1.024,88 милиони денари, се наведува во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкави приходи оствариле лани телевизиите Телма, Канал 5, Сител, Алсат М и Алфа

Редакција
Петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс во 2018 година оствариле вкупни приходи во износ од 1,063.85 милиони денари, што...
Македонија

Силјановска не сака да седне на „жешкото столче“ на „Телма“

Редакција
Телевизија „Телма“ извести дека претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова го откажала „жешкото столче“. Таа, најпрво го прифатила гостувањето, а потоа без образложение го одбила за денеска...
ЖИВОТ

Пендаровски: Ако со „југото“ се појавев на митинг, ќе требаше да го туркам за да стигнам

Редакција
Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, гостувајќи во „Топ тема“ на „Телма“, а прашан за автомобилите кои ги поседува откри дека неговиот ПР тим, му сугерирал на...
Македонија

Анкета на МЦМС и Телма: За Пендаровски со 27,2, за Силјановска 23,5, за Река 11%

Редакција
Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ и ДУИ, е во благо водство (27,2 отсто) пред Гордана Силјановска Давкова, кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ (23,5 отсто), односно разликата е...