еМагазин

Tag : тепачка

Локално

Масовна тепачка синоќа на булевар „Кочо Рацин“ во Скопје

Редакција
На 02.01.2020 во 01.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Кочо Рацин“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.П.(18),...
Локално

Остар предмет употребен во тепачка меѓу Македонец и Пакистанец во затворот Идризово

Никола Осило
На 20.11.2019 околу 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во просторија во Казнено-поправната установа Идризово, настанала физичка пресметка помеѓу Р.Р.М.А. од Пакистан и...
Локално

Еден завршил на клиника по масовна тепачка меѓу две групи во Мичурин

Никола Осило
На 29.09.2019 околу 03,50 часот во Полициска станица Аеродром било пријавено дека во близина на угостителски објект на ул.Анастас Митрев, дошло до физичка пресметка помеѓу...
Локално

Неколку лица тепале скопјанец на улица

Никола Осило
На 11.09.2019 во 00.20 часот во СВР Скопје, Ј.Х.(31) од Скопје пријавил дека на 10.09.2019 околу 20.10 часот на ул.„365“ бил физички нападнат од неколку...
Локално

Се тепале тројца на двајца во дискотека во Градскиот парк

Никола Осило
На 08.09.2019 околу 03,30 часот во СВР Скопје во дискотека во градски парк-Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.С.(28) и...
Локално

Приведени три лица по масовна тепачка во дискотека во Кавадарци

Никола Осило
На 08.09.2019 во 03,20 часот во Полициска станица Кавадарци биле приведени П.Т.(29) од Росоман, Р.К.(43) од с.Уланци,Градско и П.С.(31) од Росоман по претходна пријава за...
Локално

Масовна тепачка меѓу две групи во скопскиот Аква парк

Никола Осило
На 20.08.2019 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 17.40 часот во Аква паркот при Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бил...
Локално

Несекојдневен случај во Скопје: Масовна тепачка за крај на свадбена веселба

Никола Осило
На 16.08.2019 во 00,17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Борис Трајковски“ пред угостителски објект по завршување на свадбената прослава дошло до...
Локално

Крвава тепачка меѓу навивачи во Скопје, приведени шест лица

Никола Осило
На 11.08.2019 во 19,30 часот во ПС Аеродром биле приведени Ѓ.М.(22), К.Х.(35), Б.А.(65), Ф.С.(19), Д.Т. (33) и А.М. (22) сите од Скопје поради физичка пресметка...
Локално

Се тепале петорица на двајца пред клуб во Градскиот парк

Никола Осило
На 24.07.2019 во 04.30 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека пред клуб во Градски парк бил нарушен јавниот ред и мир со физичка...