еМагазин

Tag : тепачка

Локално

Тепачка меѓу брачни парови за време на полициски час во Велес

Редакција
На 25.05.2020 околу 21.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.(45) и неговата сопруга...
Локално

Групна тепачка за време на полициски час на улица „Христо Татарчев“ во Скопје

Редакција
На 24.05.2020 год во 21.45 часот женско лице пријавило дека на ул. „,Христо Татарчев“ во Скопје имало нарушување на јавниот ред и мир со тепачка...
Свет

(Видео) Кинеското знаме предизвика тепачка во парламентот на Хонг Конг

Редакција
Во зградата на парламентот на Хонг Конг денеска избија судири, при што обезбедувањето исфрли од салата неколкумина законодавци, додека еден пратеник се здоби со повреди...
Локално

Сопружници се степале и демолирале изнајмена викендица во Маврово

Редакција
Сопружници направиле штета на инвентар и си нанеле повреди, откако се степале во викендичка која ja изнајмиле. Според СВР Тетово, вчера било пријавено дека во...
Локално

Масовна тепачка синоќа на булевар „Кочо Рацин“ во Скопје

Редакција
На 02.01.2020 во 01.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Кочо Рацин“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.П.(18),...
Локално

Остар предмет употребен во тепачка меѓу Македонец и Пакистанец во затворот Идризово

Никола Осило
На 20.11.2019 околу 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во просторија во Казнено-поправната установа Идризово, настанала физичка пресметка помеѓу Р.Р.М.А. од Пакистан и...
Локално

Еден завршил на клиника по масовна тепачка меѓу две групи во Мичурин

Никола Осило
На 29.09.2019 околу 03,50 часот во Полициска станица Аеродром било пријавено дека во близина на угостителски објект на ул.Анастас Митрев, дошло до физичка пресметка помеѓу...
Локално

Неколку лица тепале скопјанец на улица

Никола Осило
На 11.09.2019 во 00.20 часот во СВР Скопје, Ј.Х.(31) од Скопје пријавил дека на 10.09.2019 околу 20.10 часот на ул.„365“ бил физички нападнат од неколку...
Локално

Се тепале тројца на двајца во дискотека во Градскиот парк

Никола Осило
На 08.09.2019 околу 03,30 часот во СВР Скопје во дискотека во градски парк-Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.С.(28) и...
Локално

Приведени три лица по масовна тепачка во дискотека во Кавадарци

Никола Осило
На 08.09.2019 во 03,20 часот во Полициска станица Кавадарци биле приведени П.Т.(29) од Росоман, Р.К.(43) од с.Уланци,Градско и П.С.(31) од Росоман по претходна пријава за...