еМагазин

Tag : тораница

Локално

Двајца рудари повредени при ископ во рудникот Тораница

Никола Осило
На 25.10.2018 година околу 14.40 часот во Здравствен дом Крива Паланка за укажување на лекарска помош биле донесени лицата В.М.(41) од село Дурачка река и...
Македонија

Рудар во „Тораница“ настрадал од одрон на камења

Редакција
Одрон на камења во ископаната јама на рудникот се случила синоќа каде почина рударот Ј.П. (55) од село Мождивњак, Кривопаланечко. – На ден 23.08.2018 во...