еМагазин

Tag : трансплантации

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Петта трансплантација на срце кај 66-годишен пациент и две на бубрези кај двајца 40-годишни пациенти

Редакција
Петта трансплантација на срце и две трансплантации на бубрези од починат донор се извршени денеска во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Трансплантацијата на срце...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Утрово започнаа две трансплантации на бубрези од починат донор

Редакција
На Клиниката за Урологија утрово започнаа две трансплантации на бубрези од починат донор, по направената експлантација на органите, која заврши во доцните ноќните часови, информира...