еМагазин

Tag : Туристичка

Балкан ТОП СТОРИИ

Во Турција од 1 јануари ќе се наплаќа туристичка такса за сместување во хотели, мотели, пансиони…

Редакција
Во Турција од 1 јануари се воведува туристичка такса односно ќе се наплаќа два отсто за сместување во хотели, туристички села, мотели, пансиони, како и...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Годинешнава туристичка сезона е критична, ризична и неизвесна, оценува бизнис секторот

Редакција
Критична, ризична и неизвесна ќе биде оваа туристичка година. Веќе ги изгубивме рускиот, украинскиот и полскиот пазар, намалени се групите на нашите традиционални посетители од...
Локално

Сопственик на угостителски објект нападнал градежник на „Туристичка“ во Охрид

Редакција
На 21.05.2020 во СВР Охрид, И.Ф.(36) од Охрид пријавил дека на 19.05.2020 на булевар „Туристичка“ во Охрид, додека изведувал градежни работи, бил физички нападнат од...
Локално

Тешко повреден велосипедист по удар од „ауди“ на „Туристичка“ во Охрид

Редакција
На 13.10.2019 во 14.20 часот било пријавено дека во Охрид на бул.„Туристичка“, патничко моторно возило „ауди“, со струшки регистарски ознаки, управувано од М.К.(38) од Струга...