еМагазин

Tag : убиец

Балкан

(ВИДЕО) Албанската полиција го упаси повеќекратниот убиец од Ресулај

Редакција
Албанската полиција по 12-часовна потрага утрово го уапси мажот, кој синоќа во селото Ресулај кај Валона, уби осум и рани шест негови роднини. Како што јави...