еМагазин

Tag : убиец

Македонија

МВР во потрага убиецот на Нешковски, Игор Спасов во бегство

Редакција
За убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов има наредба за приведување, а полицијата го бара на домашна адреса и во родниот Штип. Судот во Штип...
Македонија ТОП СТОРИИ

По две години во бегство: Полицијата го приведе убиецот на Мартин Јанушев

Никола Осило
Полицијата вечерва го обезбеди убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев кој е во бегство речиси две години, потврдуваат извори во МВР. Филип Секуловски – Кобра...
Локално ТОП СТОРИИ

Злосторства како на филм: МВР откри морничави детали за серискиот убиец од Добрејци

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Струмица до ОЈО Струмица поднесе кривична пријава против М.В. (54) од село Добрејци, поради постоење основано сомневање дека пријавениот сторил кривично...
Свет

(ВИДЕО) Прв сериски убиец на Кипар: Војник уби седум жени, меѓу кои и осумгодишно девојче

Редакција
Маж од Кипар призна дека убил шест жени и едно девојче на шестгодишна возраст и стана прв сериски убиец на овој остров. Станува збор за...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Отров општество: Ќе те смачкаат на улица како Цековска и убиецот ќе добие само три години затвор

Силвана Жежова
Затворската казна за возачот што ја покоси младата студентка Фросина Цековска на улица, и кој патем, не се ни сврте да види што направил, е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Жив си затоа што имаш неквалитетни органи“: Твитер за наводните трговци со органи и сериски убиец во Скопје

Редакција
Лавина од реакции по социјалните мрежи по шпекулативните информации дека во Скопје наводно има сериски убиец и трговци со органи. Информациите кои масовно се шират...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

По исчезнувањето на неколку лица во Скопје: На социјалните мрежи се шири паника за сериски убиец и трговци со органи

Редакција
По исчезнувањето на неколку лица во Скопје, од кои дел се пронајдени мртви, во недостаток на официјални информации и повеќе детали, молскавично одредни лица на...
Локално

Убиецот на угостителот во Кичево се обидел да силува и стружанка

Никола Осило
Убиецот на сопственикот на угостителскиот објект „Гурман“ во Кичево и уште едно лице се осомничени за обид за силување и разбојништво во Струга. СВР Охрид...
Локално

МВР го уапси убиецот на сопственикот на кафаната „Гурман“ во Кичево

Никола Осило
Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, надворешната канцеларија за криминалистички работи при полициската станица од Кичево, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе...
Свет

(ВИДЕО) САД: Сериски убиец призна 90 убиства

Редакција
Американец, кој од 2014 година се наоѓа на отслужување доживотна робија поради убиство на три жени, призна повеќе злосторства извршени во изминатите четири децении. Американскиот...