еМагазин

Tag : улица

Локално

Пожар во две куќи на улица „Робеспјерова“ во Скопје

Никола Осило
На 17.10.2019 околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во гаража на ул.„Робеспјерова“, при што биле зафатени и две куќи, информира...
Локално

Неколкумина тепале скопјанка на улица

Никола Осило
На 08.10.2019 во 20.40 часот во СВР Скопје, И.Н.(30) од Скопје пријавила дека во 20.10 часот на ул.„Методија Андонов Ченто’’ во Скопје била физички нападната...
Локално

Скопјанец нападнат со нож пред ресторан на улица „Е.П.Марко“

Никола Осило
На 06.10.2019 околу 11.00 часот во СВР Скопје, В.М.(33) од Скопје пријавил дека пред ресторан на ул.„Е.П.Марко“,бил нападнат со остар предмет од С.К., информира МВР....
Локално

Тројца нападнале скопјанец на улица и му зеле торбичка со пари

Никола Осило
На 11.09.2019 околу 17.15 часот во СВР Скопје, А.Ш.(27) од Скопје пријавил дека на 09.09.2019 околу 21.00 часот на патека помеѓу ул. „Тале Христов“ и...
Локално

Неколку лица тепале скопјанец на улица

Никола Осило
На 11.09.2019 во 00.20 часот во СВР Скопје, Ј.Х.(31) од Скопје пријавил дека на 10.09.2019 околу 20.10 часот на ул.„365“ бил физички нападнат од неколку...
Локално

Ограбен скопјанец на улица: Двајца со физичка сила му ги зеле парите

Никола Осило
На 07.09.2019 во 17,30 часот во СВР Скопје, П.Г.(53) од Скопје, пријавил дека на булевар „Гоце Делчев’’ две лица со употреба на физичка сила му...
Локално

Дрска кражба во Скопје: Жена во години ограбена на улица

Никола Осило
На 05.09.2019 во 14.14 часот во СВР Скопје, П.В.(76) од Скопје пријавила дека на булевар „АВНОЈ’’ непознат сторител и одзел чанта со пари, информира МВР....
Локално

Се тепале тројца на тројца на улица во Скопје

Никола Осило
На 19.08.2019 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Лазар Трповски“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...
Локално

Кумановец претепан и ограбен сред „бел ден“ на улица

Никола Осило
На 17.08.2019 во 17,30 часот во СВР Куманово, Д.Ј.(47) од Куманово пријавил дека истиот ден околу 12,30 часот на улицата „В.Карастојанов“, едно лице физички го...