еМагазин

Tag : улица

Локално ТОП СТОРИИ

На промоција на асфалтирана улица во Тетово повторно се вееше знаме со карта на „голема Албанија“

Редакција
За завршеното асфалтирање на улица „108“ денеска Општина Тетово ги повика медиумите за да изврши промоција, а таму повторно се најде албанско знаме и карта...
Локално ТОП СТОРИИ

Арсовска поднесе иницијатива до Советот на Град Скопје за враќање на името на улицата „Втора македонска бригада“

Редакција
Градоначалничката Данела Арсовска денеска до Советот на Град Скопје поднела иницијатива за враќање на името на улицата „Втора македонска бригада“, што претходниот состав на Советот...
ЖИВОТ

(Видео) Македонски полицаец кој прави склекови на улица стана хит на социјалните мрежи

Редакција
Македонски полицаец кој прави склекови на улица предизвика лавина од позитивни реакции на социјалните мрежи. Видето за кое не се знае точно кога е направено,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Блокирана улицата „11 Октомври” пред Собранието

Редакција
Улицата „11 Октомври”, пред Собранието утрово е затворена за сообраќај поради најавениот протест против францускиот предлог што ќе почне точно напладне. Околу Собранието се забележува...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Петиција за преименување на улицата каде се наоѓа Руската амбасада во “Украинска“

Редакција
На Интернет се споделува и потпишува петција за преименување на улицата каде се наоѓа Руската амбасада во Скопје во улица “Украинска“. Оваа улица моментално се...
Балкан

(ВИДЕО) Се отвори дупка на улица во Солун, во која пропадна автобус со работници

Редакција
Поради обилните дождови, во Солун се отвори дупка на улица, во која пропадна автобус со 15 работници. Како што пренесоа грчките медиуми во автобусот се...
Балкан

Улица во Белград именувана по Драган Сакан, еден од основачите на агенцијата Њу Момент

Редакција
Во пресрет на одбележувањето на 10-годишнината од смртта на Драган Сакан, пионер на маркетингот на Балканот и основач на креативно размислување во Србија и земјите...
Локално

Починат маж од Шипковица најден на улица во Тетово

Редакција
Жители на Тетово утринава околу 6 часот и 35 минути на улица во населбата Горна Чаршија нашле мртов човек. Била повикана Итна медицинска помош, но...
Интервју ТОП СТОРИИ

Матеј Богдановски направи стрип според повеста „Улица“ од Славко Jаневски: Од мал цртам и смислувам свои стрипови

Редакција
Уметникот Матеј Богдановски направи стрип според повеста „Улица“ од Славко Јаневски, што претставува освежување за љубителите на оваа деветта уметност. Во разговор за „еМагазин“ открива...
Локално

Во Велес на улица пронајдена мртва 71-годишна жена

Редакција
Вчера во 04.50 минути 28 годишниот Б.Т. од Велес пријавил дека на улица лежи почината жена. Жената била пронајдена вкочанета како лежи на улица „Вера...