еМагазин

Tag : увид

Македонија

Финансиската полиција не влегла во ИВЗ, но денеска има примено пријава за финансиска контрола

Редакција
Управата за финансиска полиција во целост ги демантира објавените информации во одредени медиуми дека вчера од страна на овластени лица на Управата е извршен увид
Македонија ТОП СТОРИИ

Увид во Избирачкиот список извршиле 53.972 граѓани

Редакција
До 14. март годинава кога и официјално заврши увидот во Избирачкиот список (ИС) по повод претседателските и предвремените избори за градоначалници на општините Охрид, Ново
ЖИВОТ

Детали од Обвинителство за тешката автобуска несреќа на патот Скопје-Тетово

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје врши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје – Тетово
Бизнис

Дирекцијата за заштита на личните податоци е против увидот на УЈП во сметките на граѓаните

Редакција
Дирекцијата за заштита на личните податоци е против увидот на Управата за јавни приходи (УЈП) во сметките на граѓаните. Од таму преку соопштение посочуваат дека
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Увидот на УЈП во банкарските сметки топ-тема на Твитер: Како за сиромашни, многу се потресовте

Редакција
Најавата на УЈП за увид во банкарските сметки и денеска е топ-тема на Твитер. Освен што на социјалните мрежи има полемика за увидот на УЈП
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Многу прашалници висат во воздух во врска со увидот на УЈП во банкарските сметки

Редакција
Реакциите за увидот на УЈП во банкарските сметки на граѓаните не стивнуваат. Иако директорката на УЈП, Сања Лукаревска објасни дека се работи за шпекулации во
Македонија

Увидот во Избирачкиот список за референдумот почнува од утре

Редакција
Од утре почнува проверката на податоците во Избирачкиот список за спроведување на референдумот на 30 септември кој ќе трае до 23 август 2018 година на