еМагазин

Tag : увид

Македонија ТОП СТОРИИ

Од утре може да проверите дали Ве има на Избирачкиот список

Редакција
Увидот во Избирачкиот список за претстојните претедателски и парламентарни избори започнува од утре, во сите подрачни одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија (ДИК), како...
Локално ТОП СТОРИИ

Детали за убиството во казиното: Пукал, па во глава го удирал со кундакот од пиштолот, се трага по сторителот

Редакција
Дежурен јавен обвинител од скопското Основното јавно обвинителство изврши увид во казиното во Капиштец каде утринава беше убиено едно лице. По осомничениот за убиството сè...
Македонија

Комисијата за спречување на дискриминација направи увид во бугарскиот клуб во Битола

Редакција
Комисијата за заштита и спречување на дискриминација денеска влезе во бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов во Битола. Весна Бендевска, член на Комисијата и екс-пратеничка од редовите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Доктор Софијанова: И во други градови има зголемен број на деца со горно-респираторна симптоматологија

Редакција
Екипа од Универзитетската детска клиника од Скопје, предводена од доктор Аспазија Софијанова, денеска, по бараната лекарска помош за дечињата со респираторни инфекции, пристигна во Општата...
Локално

Обвинителството го заврши увидот за причините за пожарот во „Глобал“

Редакција
Обвинител од Основното јавно обвинителство во Струмица и инспектори за пожар од Дирекцијата за заштита и спасување, денеска го завршија увидот за причините за пожарот...
Локално ТОП СТОРИИ

Малолетници сакале да се фотографираат на зградата на поранешен „Житомел“, еден од нив паднал во силос за жито

Редакција
На 08 февруари во 15 часот во СВР Куманово од Ургентниот центар Куманово било пријавено дека од ул.„Тодор Велков“, било донесено дете со повреди од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ременски: Видов се освен докази против мене во случајот „Меѓународен сојуз“

Редакција
Пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски денеска по излегувањето од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, каде вршеше увид на доказниот материјал против...
Македонија

Боки 13 врши увид во доказите против него за случајот „Рекет“

Редакција
Првоосомничениот Бојан Јовановски (Боки 13) веќе неколку часа врши увид во доказите против него во случајот „Рекет“ во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција....
Македонија

Финансиската полиција не влегла во ИВЗ, но денеска има примено пријава за финансиска контрола

Редакција
Управата за финансиска полиција во целост ги демантира објавените информации во одредени медиуми дека вчера од страна на овластени лица на Управата е извршен увид...
Македонија ТОП СТОРИИ

Увид во Избирачкиот список извршиле 53.972 граѓани

Редакција
До 14. март годинава кога и официјално заврши увидот во Избирачкиот список (ИС) по повод претседателските и предвремените избори за градоначалници на општините Охрид, Ново...