еМагазин

Tag : Венко Андоновски

БАШ НИ Е ЌЕФ

Нова книга есеи на Венко Андоновски „Достоевски и Мекдоналдс“во издание на ТРИ

Редакција
Денес во издание на ТРИ излегува од печат најновата книга од авторот и професор Венко Андоновски со наслов „Достоевски и Мекдоналдс“. Оваа збирка есеи е...
Македонија

Заев за избраните советници: Ги избирам по потребата на државата

Редакција
Прашан за советниците, за кои во јавноста се крена голема врева, и како ги избира, премиерот Зоран Заев одговори – „ги избирам по потреба на...
Македонија

Венко Андоновски и Александар Ружин му станаа советници на Заев

Редакција
Универзитетскиот професор Венко Андоновски и Александар Ружин, син на поранешниот дипломат и актуелен професор на ФОН, Нано Ружин, му станаа надворешни советници на премиерот Зоран...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Средба со Венко Андоновски во ТРИ

Редакција
Mајсторот на современата македонска проза Венко Андоновски оваа среда (23.01.) од 18 часот ќе биде автор-гостин на ТРИ во книжарницата во ГТЦ, информираат од книжарницата,...