еМагазин

Tag : видео

Забава

(Видео) Тајзи го промовираше видео-записот за песната „Сине“

Редакција
Денеска, на каналот на Балкатон на „Јутјуб“ беше промовирано новото видео и песна на Драган Величковски Тајзи, со наслов „Сине“ За овој проект, Тајзи вели...
Македонија

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка од пожарот кај Велес

Редакција
На социјалните мрежи граѓаните споделуваат видеа и фотографии од пожарот во близина од Велес, кој за среќа веќе е локализиран. Видеото на Горан Бошковски, објавено...
18+ ТОП СТОРИИ

(Експлицитна содржина): Зачестена појава на домашни македонски порно клипови на интернет

Никола Осило
Ирена од Козле, домашно порно видео од Прилеп, македонско девојче… ова се само дел од насловите на видео клипови објавени на специјализираните сајтови за возрасни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Италијански весник објави видео како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат пари од Орце Камчев

Редакција
Италијанскиот весник La Verità објави видео на кое се гледа како Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец) земаат пари од бизнисменот Орце Камчев....
ЖИВОТ

(Видео) Натприродните моќи на Иван Исцелител спонзорирани на „Фејсбук“

Никола Осило
Еден од најпознатите „ликови“ во Македонија кога се во прашање верувањата во натприродни моќи – Иван Исцелител со спонзориран видео материјал на „Фејсбук“ ги рекламира...
Македонија

За случајот со Боки13 и Зоран Милески, Обвинителството има аудио и видео снимки

Редакција
Јавното обвинителство (ОЈО) за случајот со Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец поседува аудио и видео снимки, информираше јавната обвинителка Вилма Русковска по завршувањето на нивниот распит...
Забава

(Видео) Ново музичко видео и концертна промоција на новиот албум на Четкар оваа сабота во Охрид

Редакција
Официјалната концертна промоција на новиот албум на Владимир Четкар ќе се случи оваа сабота (13 јули) во Охрид во 19 часот на плажата Бонанца каде...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Новата амбасадорка на САД Кејт Бирнс и сопругот им се претставија на македонските граѓани

Никола Осило
Новата американска амбасадорка во Скопје, Кејт Бирнс во видео обраќање пред преземањето на должноста порачува дека е почестена што ќе ги претставува САД и оти ќе...
Забава ТОП СТОРИИ

Мадона протестира за контролата на оружје со вознемирувачко видео за песната “God control”

Редакција
Мадона повторно е топ тема во светските медиуми, откако е објавено новото видео за песната “God control”, од нејзиниот последен албум “Madam X”, со која протестира...
Забава

(Видео) Групата „Ван Гог“ видео-спотот за „Готово е се“ го посветија на легендите Милена Дравиќ и Драган Николиќ

Редакција
Групата „Ван Гог“ сними видеозапис за песната „Готово е се“ од нивниот последен студиски албум „Море без обала“. „Ова видео е омаж на времето од кое доаѓаме, потврдувајќи дека вистинските вредности траат вечно. Идејата ни беше преку енергијата...