еМагазин

Tag : Влатко Стефановски

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Галерија) Дебар Маало осветлено во чест на Горан Стефановски: „Искрата што се измолкнува“ од неговиот есеј да ни биде светлина

Редакција
Вчера, во вечерните часови, дел од Дебар Маало беше новогодишно осветлен и украсен во чест на големиот македонски драмски автор и есеист, Горан Стефановски, по...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото+Видео) По одличниот настап на Танец и Влатко Стефановски во Белград, утре ќе настапуваат во Лисински во Загреб

Редакција
Танец и Влатко Стефановски добија громогласни аплаузи за настапот во „Коларац“, Белград. Салата беше исполнета до последно место, а публиката беше воодушевена од македонската традиционална...
Забава ТОП СТОРИИ

По 40 години и последен настап со „Леб и сол“, Влатко Стефановски се враќа во МКЦ со концерт

Редакција
По точно 40 години, Влатко Стефановски се враќа во МКЦ со концерт, во рамки на одбележувањето на јубилејот 50 години Младински Културен Центар, во организација...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Влатко Стефановски трио на отворањето на најголемата книжарница „Литература.мк“

Редакција
Со концерт на Влатко Стефановски Трио, кој можеше да се проследи онлајн преку социјалните мрежи, вчеравечер (20.05.2020) свечено беше отворена новата суперпродавница на „Литература.мк“ –...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Прекрасна изведба на легендарната „Чукни во дрво“ од „реномирано друштво“ предводено од Влатко Стефановски

Редакција
Под мотото #ОстаниДома, група од врвни македонски артисти, меѓу кои: Влатко Стефановски, Калиопи, Тамара, Весна Гиновска Илкова, Симон Трпчески, Андријана Јаневска, Ленче и Горан Кукиќ,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Одбележан 20-годишниот јубилеј на „Zan Mitrev Clinic“: „И најголемиот бизнисмен и социјалниот случај добиваат иста услуга“

Редакција
„Се надевам дека добро се забавувате, мило ми е што гледам многу драги луѓе. Ако не се ваквите настани нема да се видиме, а јас...
Забава

„Мозаик 2020“: Концертна турнеја на најголемите домашни музички ѕвезди

Редакција
За првпат кај нас ќе се одржи голема заедничка концертна турнеја на нашите најголеми домашни ѕвезди, наречена „Мозаик 2020“. „Затоа што заедно сме посилни. На...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Петтото издание на Скопје Синема Сити ќе го отворат Влатко Стефановски и Кит Ричардс, а ќе го затворат Queen и U2

Редакција
Со изложбата на концертни и промотивни постери и плакати насловена како „Патешествие“ во Музеј на град Скопје на 2 септември со почеток од 20 часот...
Забава

Концерт на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ за роденденот на „Охридско лето“

Редакција
Фестивалот „Охридско лето“ утревечер ќе го прослави 59-тиот роденден со концерт на познатите гитаристи Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ на сцената на Античкиот театар. Со...
Забава

(Галерија) Вечерва во Битола – Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ ќе ги затворат Илинденски денови

Редакција
Вечерва на Хераклеа од 20:30 часот со концертот на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ свечено ќе бидат затворени Илинденски денови, интернационален фестивал на народни песни...