еМагазин

Tag : внук

Локално

25-годишен внук се степал со неговата баба и тетка

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека на 02.03.2024 година во 16.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Гази Баба, по...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој е Дрин Ахмети, внукот на Ахмети, кој е привeден

Редакција
Внукот од брат на лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, Дрин Ахмети синоќа бил приведен, бидејќи полицијата во возилото кое го возел, „ренџ ровер“ со...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Утрово пукано во таткото на внукот на Љубе Бошковски, од кој со месеци нема ни трага, ни глас

Редакција
Фокус неофицијално објави дека утрово околу 8 и 30 часот во скопската населба Лисиче е пукано кон таткото на Самоил Костадиновски, кој е исчезнат веќе...
Македонија

Ковачевски не кажува дали разговарал со Ахмети за случаите со Мерко и „Соравиа“

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски денеска не одговори дали разговарал со лидерот на ДУИ, Али Ахмети за последните настани со ставањето на градоначалникот на ДУИ, Рамиз Мерко...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска нема надлежност да постапува за внукот на Ахмети, чија фирма го купува бизнис центарот „Соравиа„

Редакција
Внукот на Али Ахмети не е избрано и именувано лице поради што, Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) директно нема надлежност да постапува по...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Телма: Внукот на Ахмети има 4 фирми

Редакција
Купувањето на бизнис центарот „Соравиа“, поради тоа што една од фирмите купувач – „Тхор индустрис“ е во сопственост на Дрин Ахмеди, внук на лидерот на ДУИ,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од албанската компанија која го купува бизнис центарот Соравиа ја испофалија фирмата на внукот на Ахмети

Редакција
Во врска со купувањето на бизнис центарот „Соравиа„ во Скопје преку соопштение се јави и една од фирмите која е купувач, „Пе-вла-ку ШПК“ од Албанија....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Една од фирмите која го купува бизнис центарот „Соравиа“ е на внукот на Ахмети, објави МКД

Редакција
Порталот МКД објави дека една од компаниите кои сака да го купи бизнис центарот „Соравиа“ е фирма на Дрин Ахмети, внук на Али Ахмети, лидерот на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Емотивни сведоштва и апел за помош на таткото и сопругата на киднапираниот внук на Бошковски, која чека второ дете

Редакција
Ексклузивно за Канал 5 со емотивни сведоштва и апел за помош за да се најде Самоил Костадиновски, се огласија неговата сопруга и татко. По Костадиновски,...
Локално ТОП СТОРИИ

Исчезнат 26-годишен скопјанец кој се поврзува со Љубе Бошкоски

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска потврди дека се постапува по случајот со исчезнувањето на 26-годишното момче кое, според пишувањата во медиумите, е роднина...