еМагазин

Tag : вработена

Македонија ТОП СТОРИИ

Вработена во МВР барала пари на рака за издавање лични документи, украла 600 илјади денари

Редакција
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до надлежното јавно обвинителство денеска поднесе кривична пријава против Н.Л., вработена во Отсек за управни работи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вработена во Армијата барала поткуп од 3.000 евра од кандидат за да биде примен на работа

Редакција
Во заедничко дејствување, припадниците на Службата за воена безбедност и разузнавање при Министерство за одбрана и Министерство за внатрешни работи, во координација со Јавното обвинителство...
Македонија

Вработена во ГОБ „8-ми Септември“, одзела картичка од пациент и си пазарела со неа

Редакција
Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош во полициска станица денеска извршиле службен разговор со С.С. (53), вработена во Градската општа болница „8-ми Септември“....
Македонија

Кривична пријава за поранешна раководителка во Центар за вработување при АВРМ, со службени пари вршела набавки на стоки и услуги за свои потреби

Редакција
Кривична пријава против лицето С.А.(36), раководител во Центар за вработување при АВРМ, денеска поднесе Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) до Основното...
Локално

Нападната вработена на Клиниката за токсикологија

Редакција
На 22.08.2019 во 03.25 часот во СВР Скопје, Х.Ј.(38) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 02.30 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, во Одделот...