еМагазин

Tag : закани

Македонија

Лекарската комора го осуди инцидентот во ГОБ „8 Септември“: Лекарите заслужуваат поддршка, не закани

Редакција
Лекарската комора најостро го осуди најновиот инцидент во ЈЗУ ГОБ „8 Септември ” – Скопје во кој, вчера во вечерните часови, роднини на почината 60-годишна...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Господине Сулејман Реџепи наместо закани од Вас се очекува помош

Редакција
Контроверзниот реис на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи не престанува да ја изненадува јавноста со своите непромислени изјави каква што беше неодамнешната закана до Владата на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Редакција
Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за закани и за семејно насилство...
Македонија

Приведен Емил Јакимовски кој им се закануваше на новинарките Јорданова и Коровешовска

Редакција
Поранешниот вработен во Централниот регистар, Емил Јакимовски кој изминатиов викенд упати закани и навреди кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска е приведен и во...
Македонија

Централниот регистар ги осуди заканите на нивен вработен кон новинарката Мери Јордановска

Редакција
Централниот регистар најостро ги осудува заканите на вработениот Емил Јакимовски преку Интернет врз новинарката и заменик-уредникот на А1он, Мери Јордановска, соопшти директорката на регистарот Марија...
Македонија

Закани кон новинарката Мери Јордановска, ССНМ бара истрага

Редакција
Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги повикува полицијата и Обвинителството да ги испитаат наводите на новинарката и заменик-уредничка на „А1он“, Мери Јордановска...
Македонија

Основен кривичен суд: Да се истражат заканите и притисоците на дел од адвокатите во „ТНТ“

Редакција
Основниот кривичен суд Скопје апелира до Адвотатската комора, МВР, но и Обвинителството да преземат соодветни мерки и да ги истражат елементите на закани и притисоци...
Македонија

Кои високи преставници му се закануваат на Боки 13?

Редакција
Секое појавување на Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинетиот во случајот “Рекет“, но и во “Рекет 2“ на суд кај јавноста отвара нови и нови...
Македонија

Митко Јанчев психички малтретиран од сограѓанин, Јавно обвинителство поведе постапка

Редакција
Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против лицето кое во изминатите неколку месеци ја загрози сигурноста на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев и неговото семејство....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Разрешена директорката која им се закануваше на учениците за протестот против загадувањето

Редакција
Директорката на скопската гимназија „Никола Карев“ е разрешена откако на социјалните мрежи се појави видео во кое таа им се заканува на учесниците што денеска...