еМагазин

Tag : Живко Мукаетов

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Живко Мукаетов прогласен за премиум партнер на манифестацијата „Оскар на хуманоста“ на Црвен Крст

Редакција
Црвениот крст на Град Скопје го одликувааше генералниот директор и претседател на Управниот одбор на „Алкалоид“ со Оскар на хуманоста во категоријата Премиум партнер, како...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) 30 години дански Конзулат и орден Витез од прва класа на Редот на данското знаме за Мукаетов

Редакција
Генералниот конзулат на Кралството Данска со седиште во Скопје, започнa со работа во јули 1994 година, по декрет издаден од данската Кралица Маргарете II, која...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Живко Мукаетов купи 400 акции на Алкалоид

Редакција
Од Алкалоид АД Скопје преку Македонската берза информираа дека Живко Мукаетов, претседател на Управниот одбор и генерален директор на Алкалоид се стекнал со 400 обични...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Алкалоид отвара уште една компанија во Хрватска, открива Мукаетов во интервју за „Јутарњи лист“

Редакција
Претседателот на Управниот одбор и генерален директор на една од најголемите македонски извозни компании, Алкалоид АД Скопје, Живко Мукаетов во интервју за хрватски „Јутарњи лист“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Прва меѓународна конференција за Цефиксим во Истанбул, поддржана од „Алкалоид“  

Редакција
Како континуиран и доследен поддржувач на стручни и научни настани кои имаат висок импакт врз целокупниот развој на фармацијата и медицината во земјава и надвор...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Живко Мукаетов избран за нов член на Одборот на директори на Американската стопанска комора

Редакција
На овогодишното Генерално собрание на Американската стопанска комора (AmCham), генералниот директор и претседател на Управниот одбор (УО) на „Алкалоид“ АД Скопје, Живко Мукаетов, е избран...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Генералниот директор на „Алкалоид“ панелист на „Трансформација 28“ во организација на „Црвен крст“

Редакција
Генералниот директор и претседател на Управниот одбор на „Алкалоид“, Живко Мукаетов, беше говорник на панел-дискусијата насловена „Градење на здраво и безбедно општество и потребата од...
Бизнис

Живко Мукаетов купи акции на Алкалоид

Редакција
Од Алкалоид АД Скопје преку Македонската берза информираат дека Живко Мукаетов, претседател на Управниот одбор и генерален директор на Алкалоид, се стекнал со 200 обични...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Делегација на Американскиот совет на млади политички лидери (ACYPL) во посета на „Алкалоид“

Редакција
По првичната минатогодишна работна средба, претставници на Американскиот совет на млади политички лидери (American Council of Young Political Leaders – ACYPL), во придружба на претставници...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Живко Мукаетов стана почесен конзул на Норвешка во Македонија

Редакција
Почесен Конзулат на Кралството Норвешка денеска беше отворен во просториите на „Алкалоид АД“ Скопје, чиј генерален директор Живко Мукаетов ќе ја врши функцијата на почесен...