еМагазин

Author : Редакција

Македонија ТОП СТОРИИ

(ВО ЖИВО) Ќе почне ли процедурата за промена на Уставот: Седница за уставни измени

Редакција
По неколку одлагања, стартува пленарната седница во Собранието, на која конечно ќе биде појасно дали е обезбедено двотретинско мнозинство за почнување на процедурата за промена
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже дека се нудени пари, ќе поднесеме тужба

Редакција
Раководството на ВМРО-ДПМНЕ покажува огромна нервоза и безочно лаже, рече вечерва на прес конференција во Собранието пратеникот од СДСМ, Костадин Костадинов. „Најостро ги демантираме изнесените
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ: На пратеници им се нудат и по 2 милиони евра да гласаат „за“

Редакција
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев обвини дека денеска во Собранието се случувало вистинска драма. Структури на власта и структури кои одработуваат за оваа власт,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сметаме дека денешната седница е завршена

Редакција
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ веднаш по објавувањето дека седницата ќе продолжи во 21 часот испрати соопштение до јавноста во кое посочува дека „согласно Член 68
Македонија ТОП СТОРИИ

Долг ден во Собранието: Седницата презакажана за во 21 часот, дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ си отидоа

Редакција
Претседателот за Собранието, Талат Џафери седницата за уставни измени ја закажал за во 21 часот. Таа денеска два пати беше одложувана, најпрво требаше да почне
Македонија

Заев: И да има мнозинство, тоа треба да биде обезбедено во нормални услови

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска цел ден го помина во Собранието. Пред помалку од половина час, ја напушти зградата на Собранието и за телевизија ТВ 21
Македонија

Грчка Ајефимерида: Од тајните фондови на грчкото МНР со 1 милион евра биле финансирани македонски и албански медиуми

Редакција
Околу еден милион евра од тајните фондови на грчкото МНР биле искористени за финансирање на медиуми во Македонија и Албанија и за поддршка на православни
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Продолжува волонтерската програма на ЕВН

Редакција
Продолжува програмата „ЕВН Волонтира“ чија што цел е да го мотивира волонтерството кај вработените во ЕВН Македонија. Покрај досега реализираните над 30 волонтерски проекти, вработените
Македонија

Ципрас: Со интерес ги следиме случувањата во соседната земја

Редакција
Одблизу и со интерес ги следиме случувањата во соседната земја, денес е критичен ден за Договорот од Преспа, рече грчкиот премиер, Алексис Ципрас на прес
Локално

Изгоре 58-годишен маж во пожар во куќа во Кривопаланечко

Редакција
Педесет и осумгодишен маж изгоре во пожар кој избувнал утринава во куќа во кривопаланечкото село Узем. Според информациите до Територијалната противпожарна единица од Крива Паланка,