еМагазин

Author : Редакција

Локално

Затвореници во Идризово за да спречат претрес, го предизвикале пожарот

Редакција
Управа за извршување на санкциите информираше дека при претресот во Идризово биле одземени шест мобилни телефони „На 29.10.2018 година, околу 22 часот, по наредба на
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) „Албански вкус” зачинет со прекрасниот амбиент на ресторанот FOUR

Редакција
Неверојатен микс на јадења и култури го одбележаа настанот „Албански вкус”, кој за прв пат се одржа во Македонија. Настанот е успешен проект на агенцијата
Македонија

Вработените во Крвичен суд следните десет дена се селат од старата во новата зграда

Редакција
Викендов почнува големата преселба на Кривичниот суд од старата во новата зграда. Процесот, на селење,  како што кажа на денешниот брифинг со новинарите претседателот на
Локално

Жичницата на Водно од утре со зимско работно време

Редакција
Од утре, 1.ноември 2018 година, жичницата ќе има зимско работно време кое ќе важи до 1.март, информираат од ЈСП. „Жичницата ќе работи од 10 до
Локално

Приведено лицето од Тетово, кај кое полицијата заплени 46 килограми марихуана

Редакција
Во текот на вчерашниот ден по издадена судска наредба, а во присуство на надлежниот јавен обвинител е извршен претрес на објекти сопственост на осомничениот, информираат
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе остане ли некој во ВМРО-ДПМНЕ: И претседателот на УМС Кржалоски, поднесе оставка

Редакција
Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Лука Кржалоски даде неотповиклива оставка од функцијата, а оставката ја обрзаложи на неговиот Фејсбук. Кржаловски посочува дека
БАШ НИ Е ЌЕФ

Формиран Македонско – босанско херцеговски деловен клуб

Редакција
Во присуство на претставници на повеќе компании од двете земји, во Едукативниот центар „М6“ беше формиран македонско – босанско-херцеговски деловен клуб. Целите на Клубот се
Македонија

Болеста на обвинетиот Сашко Марковски го одложи судењето за насилството во Собрание

Редакција
Судењето за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година денеска е одложено поради отсуство на обвинетиот Сашко Марковски, кој е задржан
Македонија

Костадин Костадинов е нов портпарол на СДСМ

Редакција
Нов портпарол на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија е Костадин Костадинов, пратеник во Собранието на Република Македонија. Партијата до сега беше без портпарол, откако Петре Шилегов
Македонија

(Фото) Запленети 46 килограми марихуана во Тетово, дилерот приведен

Редакција
Вчера ( 30 октомври ) во периодот од 12 до 22 часот и 30 минути, полициски службеници од СВР Тетово извршија претрес, најпрво во дом