еМагазин

Tag : албум

Забава

(ВИДЕО) Мадона се враќа во латино стил: Објавена првата песна од новиот албум

Редакција
Поп кралицата Мадона (60) се враќа на музичката сцена со новиот албум Madam X, од кој веќе може да се слушне песната Medellin so популарниот...
Забава ТОП СТОРИИ

Четкар ја освојува Јапонија: Една од најпопуларните јапонски музички куќи го издаде неговиот нов албум

Редакција
Пи-Вајн (P-Vine), една од најпопуларните јапонски музички куќи со светско реноме која е прочуена по квалитетот на своите изданија низ аудофилите ширум светот оваа недела...
Забава

(Видео+Галерија) Виктор Апостоловски славеше роденден и гo промовираше албумот „Во срцето“

Редакција
Македонскиот идол Виктор Апостоловски на својот 28-ми роденден го промовираше неговиот втор албум насловен како Во Срцето. Во присуство на артисти, медиуми и пријатели Виктор...
Забава

Петар Ренџов со нов албум „Џезилка“

Редакција
Во понеделник, 24 декември 2018 г. во 20 часот, во клуб-ресторанот “Портофино”, ќе биде промовиранo најновото ЦД издание на Петар Ренџов, насловено како „Jazzilka”. Најновиот...
Забава

Промоција на најновиот албум „Синергија“ на Дуке Бојаџиев во Станица 26

Редакција
Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, кој живее и работи во Њујорк повторно се враќа во Скопје, каде на 27 октомври во 23 часот ќе...
Забава

(Фото) Рита Ора покажа како изгледа топлес

Никола Осило
Една од најпознатите поп-музичарки на денешницата Рита Ора се фотографираше топлес во најновата фото-сесија за есенското издание на списанието Clash. Ора, која изледа прекрасно доцни...
Забава

(Фото) Трифун Костовски промовираше нови песни

Редакција
Бизнисменот, филантроп и поранешен градоначалник на Скопје, Трифун Костовски синоќа промовираше нов албум. Текстовите на песните се на Огнен Неделковски и Александар Митевски. Во присуство...
Забава

(Видео) Сара Мејс најави нова песна и видео-запис за „Црна капина“

Редакција
„Црна капина” од проектот „Floating through space with Sarah Mace“ во ново и нетипично анимационо руво! Според Сара, песната е една од најубавите на албумот. „Не...
Забава

Промоција на новиот албум на Пиколомини утревечер во Ла кања

Никола Осило
Утревечер на 6 септември, со почеток во 20 часот, во Ла Кања бар (во Старата скопска чаршија) ќе се одржи слушачка промоција на третиот по...
Забава

Новиот бенд „The Mole Pack“ ќе го промовира албумот „Gamblin’ Man“ во недела во „ЧЕ“

Редакција
Новиот бенд на македонската музичка сцена „The Mole Pack“ ќе промовира албум на 19 август (недела) во кафе-бар ЧЕ. Албумот „Gamblin’ Man” е составен од...